Te fundit

Tag Archives: IPhone

Planet për iPhone 8

Kur iPhone 7 sapo ka dalë në treg Apple ka nisur të mendojë më shpejt për pajisjen pasaardhëse. iPhone 8, sipas forumeve teknologjike dhe artikujve që qarkullojnë në internet do të jetë një revolucion më vete sa i përket linjës së prodhimit të telefonave inteligjentë të kompanisë. Është ende shpejt për të folur për hollësi në lidhje me këtë telefon, ... Read More »

iPhone 7 me bateri 14 për qind më të madhe se iPhone 6S

Me afrimin e muajit shtator, kur pritet lansimi i iPhone 7, thuhet janë zbuluar detajet për baterinë e telefonit të ri të Apple-it. Sipas “Onleaks”, telefoni i ri do të ketë bateri 1960 mAh. Kjo është për 14 për qind më e madhe në kapacitet sesa bateria e telefonit të kaluar iPhone 6S, që kishte bateri 1715 mAh. Sa i ... Read More »

Zbulohen opsionet e ngjyrave të iPhone 7

Telefoni i ardhshëm i Apple-it, iPhone 7 deri tani spekulohet se nuk do të ketë shumë dallime nga paraardhësit, por ndryshimet e mëdha do të vijnë në vitin e ardhshëm. Telefoni që pritet të lansohet në muajin shtator, raportohet se mund të vijë me një numër më të madh të opsioneve të ngjyrave. iPhone 7 do të vijë edhe me ... Read More »