Te fundit

Tag Archives: Kosova

Gianni De Biasi merr edhe një tjetër talent nga Kosova

Përveç Eros Grezdës, Gianni De Biasi në kombëtaren shqiptare, për ndeshjen ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës, pritet ta ftoj edhe një tjetër talent kosovar. Krijimi i përfaqësueses së Kosovës dhe kërcënimi për largimin drejt skuadrës tjetër shqiptare, sikurse ndodhi me Rashicën, Vojvodën apo Rrahmanin, nga kombëtarja U21, ka detyruar Gianni De Biasin të përshpejtojë grumbullimet e të rinjve, të paktën për ... Read More »

Fajon: Kosova, së pari duhet të ratifikoj Demarkacionin pastaj liberalizimi i vizave

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizim të vizave me Kosovën, Tanja Fajon, i tha Radios Evropa e Lirë se i gjithë procesi i lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës varet nga situata në Prishtinë dhe nga ratifikimi i marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Fajon tha se “për Parlamentin Evropian dhe institucionet e tjera evropiane ratifikimi është një ... Read More »