Te fundit

Tag Archives: Kurbin

Sërish kanabis në Adriatik

Policia e Kurbinit ka zbuluar sërish bimë narkotike në fshatin Adriatik. Sipas deklaratës së policisë në një zonë të pyllëzuar u zbuluan të mbjella në dy parcela 600 bimë narkotike. Bimët e gjtura u asgjësuan dhe po punohet për kapjen e autorëve. Një javë më parë policia zbuloi bimë narkotike në po këtë fshat. GE/ tvbulqiza.al Read More »

Gjenden 14 parcela me kanabis në Kurbin

Policia e Kurbinit ka gjetur 1237 bimë narkotike në zonën e pyllëzuar të fshatrave Vinjollë, Gernac dhe Malbardhë. Sipas bluve të Kurbinit bimët narkotike u gjendën dhe asgjësuan me datë 27 korrik. Për këtë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, shkruhet në deklaratën e policisë së shtetit. GE/ tvbulqiza.al Read More »

Kurbin, zbulohen 12 parcela me kanabis

Policia e Kurbinit ka zbuluar ditën e djeshme 12 parcela të mbjella me bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva , në fshatin Vilëz. Gjithsej janë zbuluar dhe më pas asgjësuar 950 bimë narkotike. Sipas bluve të Kurbinit po punohet për kapjen e autorëve. GE/ tvbulqiza.al Read More »

Asgjësohen 2850 bimë kanabis në Adriatik

Policia e Kurbinit ka asgjësuar ditën e djeshme 2850 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa. Bimët e gjetura në fshatin Adriatik ishin mbjellur në një zonë pyjore dhe aksioni ka ardhur pas monitorimit ajror me datë 14.07.2016 Policia gjeti dhe asgjësoi bimët narkotike, ndërkohë që po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. GE/ tvbulqiza.al Read More »

Kurbin, gjendet 17-vjeçari i larguar nga shtëpia

Policia e Kurbinit ka gjetur dhe dorëzuar në shtëpi 14-vjeçarin me iniciale G.N., që u largua ditën e djeshme nga shtëpia. Largimi i tij nga banesa u denoncua në polici nga babai, 41-vjeçari me iniciale L.N. Sipas komunikatës së Komisarjatit të Kurbinit, i mituri  deklaroi se ishte larguar me dëshirën e tij. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, ... Read More »