Te fundit

Tag Archives: landfilli i Sharres

PD: Veliaj pushoi dy gazetarë nga puna, pasi hodhën dritë mbi aferën e landfillit të Sharrës

Demokratët akuzuan kryetarin e Bashkisë së Tiranës se ka pushuar nga puna dy gazetarë që zbuluan aferën e tij korruptive në landfillin e Sharrës, ku pak ditë më parë humbi jetën një 17 –vjeçar. Sipas Partisë Demokratike, nga puna janë larguar drejtorja e lajmeve në televizionin A1, Alida Tota dhe kryeredaktori Brahim Shima. Deklarata e PD-së: “Partia Demokratike dënon me ... Read More »