Te fundit

Tag Archives: Lojrat olimpike

VIDEO/ Lojërat Olimpike, Brazili shkruan historinë, merr medaljen e parë të artë

Brazili mposhti dje Gjermaninë pas penalltive, duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike Rio 2016, dhe të parën në futboll për meshkuj, në historinë e Lojërave Olimpike. Koha e rregullt dhe shtesat përfunduan barazim 1:1, ndërsa pas gjuajtjeve të penalltive vendasit fituan me 5  gjuajte të sakta kundrejt 4 të Gjermanëve. Brazili e ka nisur më mirë takimin pasi ka ... Read More »