Te fundit

Tag Archives: Luiza Gega

Luiza Gega eliminohet nga RIO 2016

Atletja shqiptare Luiza Gega është eliminuar nga garat Olimpike në Brazil. Luiza Gega e mbylli në vendin e 16-të në baterinë e dytë. Atletja shqiptare Luiza Gega nuk arriti që të kualifikohet në finale në garën e 3000 metrave, shkruan Lapsi.al Pas eleminimit ajo kërkoi mirëkuptimin e të gjithë sportdashësve. “Më besoni kisha dhimbje shumë të madhe kur kaloja pengesat, sidomos ato të ... Read More »

Gega nderohet nga ministria e mbrojtjes

Nënkampionia e Evropës është nderuar me Medaljen e Mirënjohjes për kontributin e dhënë në shërbim të lartësimit të figurës së ushtarakut. Ministrja Kodheli siguroi se mbështetja e institucionit që ajo drejton do të vazhdojë të jetë maksimale dhe e konsideroi Luizën si përfaqësuesen më të denjë të Shqipërisë dhe Forcave të Armatosura shqiptare. Luiza Gega, e cila është dhe flamurmbajtësja ... Read More »

Testi i Dobingut. Luiza Gega rezulton negativ

Luiza Gega mund të konsiderohet edhe zyrtarisht nënkampione e Europës, pas publikimit të testit të dobingut siguruar  nga Top Channel. Atletes i kanë ardhur rezultatet e të dyja analizave, të urinës që dhe të gjakut, që ka një përgjigje të vlefshme. Luiza Gega rezultoi e pastër, siç kishte premtuar ajo dhe trajneri i saj, Taulant Stërmasi, duke hedhur poshtë çdo ... Read More »

Gega, nënkampionja e Europës në Atletikë: Erdha si fituese, por…

Luiza Gega, nënkampione e Europës në Europianin e fundit të Atletikës në Amsterdam, është pritur vetëm nga familjarët dhe gazetarët në Aeroportin e Rinasit. Por situata është edhe më e rëndë sesa një shfaqje aeroportuale e qeveritare. Nënkampionja e Europës, Luiza Gega, shëtiste në pistë me një flamur të marrë diku, pasi përmasat e tij tregonin që nuk ishte një ... Read More »