Te fundit

Tag Archives: Lulzim Basha

Basha në Dibër: Biznesi drejt falimentimit, çdo tender në Dibër e merr Sadri Abazi

Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me tregtarë dhe me përfaqësues të biznesit dibranë ku shpalosi dhe platformën e tij. Në këtë takim mori pjesë dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Filozofia e demokratëve për taksa të ulta dhe reduktim të burokracive do të aplikohet edhe në bashkinë e Dibrës me Sherefedin Shehun kryetar Bashkie. “Parashikojmë ... Read More »

Kreu i PD: Kemi marrë vendim, s’mund të ketë zgjedhje me Edi Ramën kryeministër

Kryeu i opozitës ka reaguar sot përmes një deklarate, me anë të së cilës ka theksuar edhe njëherë rëndësinë e betejës për zgjedhje të lira e të ndershme. Sipas Lulzim Bashës nuk mund të ketë zgjedhje me Edi Ramën kryeministër. Basha konfirmoi kështu sërish kërkesën e opozitës për një qeveri teknike, e cila do të përgatisë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. ... Read More »

Basha: Nuk kam pasur dhe nuk kam asnjë marrëveshje me LSI dhe Metën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha në një lidhje telefonike me emisionin “Opinion” se në minutat e fundit është futur një nen poshtërues në draftin e reformës në drejtësi. Sipas Bashës është i papranueshëm propozimi që gjatë procesit të vetingut një kandidat për në gjyqësor të përjashtohet bazuar mbi dyshime nga Komisioni Ndërkombëtar i Monitorimit. “Kjo është një dispozitë ... Read More »