Te fundit

Tag Archives: MAS

Ministria e Arsimit po favorizon univeristetet private në kurriz të studentëve

Ajo që po ndodh jashtë vëmendjes së opinionit publik është në kufijtë e skandalit dhe favorizimit antiligjor të insitucioneve arsimore private. Është ish kryeministri Sali Berisha i cili referuar një denoncimi dixhital akuzon se kryeministri Rama në bashkëpunim ministren e Arsimit, Lindita Nikolla po favorizojnë kundrejt ryshfeteve te medha universitetet private duke ulur ne kundershtim me ligjin kuotat ne universitetet ... Read More »