Te fundit

Tag Archives: Milot

Arrestohet autori i aksidentit në Milot

Pas ngjarjes së djeshme ku humbi jetën Nikoll Frangu, policia ka bërë të mundur arrestimin autorit 25 vjecar.   I arrestuari Gjin Beqirir akuzohet për veprën penale të “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”. Ndërkohë tashmë materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Lezhës.   MF/tvbulqiza.al Read More »

Aksident në aksin Lezhë-Milot

Humb jetën në aksident mëngjesin e sotëm 72 vjecari Nikoll Frangu. Sipas policisë drejtuesi i mjetit Benz me targë AA841BT, ka humbur kontrollin e mjetit dhe si pasojë ka aksidentuar këmbësorin N.F. Drejtuesi i mjetit , Gjin Beqirim, 25 vjeç, banues në Lezhë, është shoqëruar në komisariat. MF/tvbulqiza.al Read More »

Aksident në Milot. Humb jetën 70 vjecarja G.F

Dy automjete janë përplasur mëngjesin e sotëm në hyrje të Rrugës së kombit, ku një person ka gjetur vdekjen e 5 të tjerë janë plagosur. Në aksident janë përfshirë mjetet tip Nissan me targa shqiptare AA316IV dhe mjeti tip Opel targa të Kosovës, 07-689-AN. Policia pas mbërritjes në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për zbardhjen e saj. Nga dyshimet ... Read More »