Te fundit

Tag Archives: Moti

Bulqizë, vazhdojnë reshjet e dendura të shiut

Që prej ditës së djeshme Bulqiza është përfshirë nga reshje të dendura shiu. Në këto kushte moti i nxehtë dhe me diell do t’ia lërë vendin vranësirave të vjeshtës, ndërsa që prej së martës pjesa më e madhe e vendit tonë do të përfshihet nga reshjet e dendura të shiut. “Mëngjesi i së martës do të preket nga reshje të ... Read More »

Parashikohen ulje tempraturash, fillojnë ditët me shi

Java që vjen do të ndërpresë për disa ditë stinën e nxehtë të verës, pasi do të sjellë largimin e të nxehtit afrikan dhe uljen e temperatuarave shoqëruar me reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit të vendit. “Parashikohet që reshjet të jenë me intensitet më të lartë kryesisht në zonat e Veriut, ku do të ketë edhe ... Read More »