Te fundit

Tag Archives: Muharrem Rama

KQZ shpall Ramën fitues në Dibër

Gjatë mbledhjes së sotme, KQZ shqyrtoi dhe miratoiprojektvendimin “Për shpalljen e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të pjesshme për kryetarin e Bashkisë Dibër, Qarku Dibër, të datës 11.09.2016”. KQZ vendosi të shpallë rezultatin e zgjedhjeve për kryetarin e Bashkisë Dibër, duke shpallur fitues Muharem Qamil Rama, kandidat i propozuar nga koalicioni “Aleanca për Shqipërinë Europiane”. KQZ miratoi projektvendimin “Për shpalljen e ... Read More »

Dibër, Muharrem Rama fiton zgjedhjet bashkiake, mbi 4 mijë vota diferencë me Sherefedin Shehun

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane Muharrem Rama ka fituar zgjedhjet bashkiake në Dibër, me një diferencë të thellë votash mbi 4 mijë ndaj kandidatit demokrat Sherefedin Shehu. Pritet rezultati përfundimtar i votave të të dy kandidatëve, ndërkohë që sipas shifrave të fundit, Rama numëron 17.827 vota në favor të tij, kurse Shehu 13.769. Ndërkohë, nëpër rrugët e qytetit kanë ... Read More »

Berisha: “Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë ka qenë trafikant droge në Zvicër”

  Kandidati i majtë për postin e kryetarit të bashkisë Peshkopi, Muharrem Rama është person me precedent penal në Zvicër. Është kjo akuza e bërë ndaj tij nga ish-Kryeministri Sali Berisha, i cili në një status në Facebook shkruan se Muharrem Rama ka qenë i implikuar në trafikun e drogës në Zvicër disa vite më parë. Zgjedhjet në Peshkopi zhvillohen ... Read More »