Te fundit

Tag Archives: PD

Mblidhet Kuvendi i PD-së në Bulqizë, zgjidhet kryetari i ri

Kuvendi Zgjedhor i Partisë Demokratike për Bulqizën, është mbledhur ditën e sotme në sallën e Qendrës së Kulturës. Tema kyçe e kësaj mbledhje ka qenë zgjedhja e strukturave drejtuese, por më e rëndësishmja, zgjedhja e kryetarit të ri për degën e Bulqizës. Për postin e kryetarit ishin kandidatët Edmon Isaku dhe Defrim Fiku. Me mbylljen e procesit të numrimit të ... Read More »

Të parët në botë për të emigruar

Sipas Organizatës Ndërkombëtare të Punës përqindja më e lartë e të rinjve nga mosha 15-29 vjeç, që duan të emigrojnë në botë, janë nga Shqipëria. Në raport theksohet se arsyet kryesore lidhen me papunësinë dhe mungesën e besimit për të gjetur një punë. Në lidhje me këtë raport ka reaguar edhe PD përmes zëdhënëses Ina Zhupa. Ajo është shprehur se, ... Read More »

Fotot e Arben Ndokës në Dibër, PD: “Rama aleancë me trafikantët e kriminelët”

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit nga uebsajti Lapsi.al të disa fotove që tregojnë aktivizimin e ish-deputetit Arben Ndoka në fushatën elektorale të zgjedhjeve të pjesshme në Dibër. Sipas PD-së, kryeministri Rama po mbledh trafikantë e tutorë në Dibër, nga frika e humbjes së siguritë dhe të thellë. Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani tha se Rama po tregon edhe njëherë ... Read More »

Lista e PD: Kush janë drejtuesit e policisë që menaxhojnë drogën (Emrat)

Partia Demokratike publikoi një listë të gjatë me emrat e drejtuesve të lartë të policisë së shtetit, që sipas saj menaxhojnë kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Sipas PD, emrat janë pjesë e raporteve të shërbimeve sekrete mbi situatën e rëndë të kultivimit të kanabisit dhe të trafikut të drogave të forta. Më poshtë emrat e drejtuesve të policisë ne ... Read More »

Besnik Mustafaj: Kandidatura e PD-së për Dibrën, një zgjedhje e shkëlqyer

Besnik Mustafaj, ish-­ministri i Jashtëm  e ka cilësuar zgjedhje të shkëlqyer të PD-së, kandidaturën për Dibrën. Në profilin e tij në Facebook, Mustafaj e vlerëson zgjedhjen e bërë së fundmi duke shprehur vlerësime për Sherefedin Shehun. “Një zgjedhje e shkëlqyer për Dibrën nga ana e Partisë Demokratike. Sigurisht një sakrifice e madhe për vete Sherefedin Shehun, por nga ato sakrifica ... Read More »

Pagesa për Rrugën e kombit, PD: do ta anulojmë, shkelën kriteret e tenderit

Partia Demokratike ka denoncuar edhe sot tenderin për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit. Në një deklaratë nga selia blu, zëdhënësja Ina Zhupa u shpreh se vazhdon të thellohet skandali i taksës 10 euro për këtë rrugë. Gjatë fjalës së saj, Zhupa theksoi faktin se qeverisja e PD-së do ta anullojë këtë tender abuziv, ndërsa mbështet deklarata e biznesit ... Read More »

PD: Do ta anulojmë koncesionin e Rrugës së Kombit

“Koncesioni i  Rrugës së Kombit do të anulohet sapo Partia Demokratike të vijë në pushtet”. Këtë theksoi gjatë një deklarate për median nga selia blu, deputetja demokrate Jorida Tabaku. Sipas saj, “Edi Rama ka vendosur një taksë të re e të rëndë mbi shqiptarët, duke u marrë 10 euro për çdo udhëtim në Rrugën e Kombit”. “10 euro, para që ... Read More »

Aleancë me LSI? Ristani: Jo, është bashkëpërgjegjëse për keqqeverisje

Qëndrimi për reformën në drejtësi e afroi PD me LSI, të cilat bashkëqeverisën nga viti 2009-2013. Por, sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani hodhi poshtë çdo mundësi bashkëpunimi me partinë e dytë në koalicionin qeveritar, duke njoftuar se qëllimi i opozitës mbeten zgjedhjet e parakohshme. Ristani: Nuk mund të ketë një aleancë me dy partitë që janë në pushtet, ne ... Read More »