Te fundit

Tag Archives: Permbytje

“Përmbytet” kryeqyteti

Një stuhi e fortë ka përfshirë sot Tiranën ku si pasojë kanë mbetur të bllokuara disa rrugë. Disa nga rrugët kryesore u bënë pothuajse të pakalueshme, ndërsa niveli i lumit Lanë në zonën pranë Pallatit me Shigjeta arriti në nivelin e rrugës. Në disa zona ka patur edhe rrëzim të pemëve dhe shtyllave të ndriçimit për shkak të stuhisë, e ... Read More »

Bulqiza solidarizohet me viktimat e përmbytjes në Maqedoni

Besimtarët mysliman të Bulqizës i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes së Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për të ndihmuar banorët që u prekën nga përmbytjet në Maqedoni. Ishte Myftiu i Bulqizës, Sejdin Strazimiri, që në faljen e ditës së xhuma në xhaminë Ebu Hanife, ju kërkoi besimtarëve të Bulqizës që të ndihmonin me aq sa kishin mundësi. Nga përmbytjet që prekën Shkupin ... Read More »

Përmbytjet në Maqedoni, humbin jetën 15 persona

Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë ka konfirmuar se si pasojë e përmbytjeve në vend, kanë humbur jetën të paktën 15 persona. “Alsat M” raporton se viktimat janë nga Haraçina, Singeliqi dhe Stajkovci, që janë edhe vendet më të goditura nga moti i lig, që ka mbretëruar mbrëmë. Nga reshjet, janë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale, ndërsa shumë ... Read More »