Te fundit

Tag Archives: policia

Aksidentohet një furgon i policisë në Kamëz, vdes një efektiv, plagosen 2 të tjerë

Një polic mbeti i vdekur dhe dy të tjerë u plagosën pas një aksidenti të rëndë që ndodhi pranë shkollës “Ibrahim Rrugova” në Kamëz në mbrëmje, rreth orës 21:35 minuta të së dielës. Një makinë tip “Lexus”, që drejtohej nga 22-vjeçari Arnold Kola, goditi furgonin e policisë në të cilin ndodheshin pjesëtarët e forcave të rendit. Nga aksidenti mbeti i ... Read More »

2000 masa administrative nga Kodi i ri rrugor

Policia rrugore në bazë të ligjit të ri po vijon operacionet për ndëshkimin e rasteve të shkeljes së rregullave të qarkullimit. Sipas një njoftimi për shtyp, gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar 740 qytetarë për mos vendosje të rripit të sigurisë. “Edhe në ditët në vijim do vijojë zbatimi i rreptë i Kodit Rrugor jo vetëm për nenin 170, ... Read More »

Arrestohet pasi dhunoi vjehrrën 68 vjeçare

Policia e Elbasanit ka arrestuar ditën e sotme 39-vjeçaren pasi dyshohet se ka dhunuar vjehrrën e saj. Në pranga është vënë shtetasja Xh. Q, 39 vjeçe , banuese në  fshatin Labinot Mal, Elbasan. Sipas policisë, gjatë ditës së djeshme dyshohet se në banesën e saj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehrrës së saj, shtetases R.Q, 68 vjeçe. MF/vbulqiza.al Read More »

Vetëvritet aksidentalisht duke iu larguar policisë

40 vjeçari nga Evropa lindore po ndiqej nga policia  pasi dyshohej se ishte pjesë e një grupi kriminal ndërkombëtar në vjedhjen e makinave, teksa është rrëzuar dhe ka qëlluar drejt vetes. Policia e Breshias ka qenë prej kohësh në ndjkeje të objektivit i cili lëviste me makina luksoze të vjedhura. Sipas raportit të policisë personi po udhëtonte në bordin e ... Read More »

Plas grushti te “Medreseja” në Tiranë, tregtarët rrihen me policinë bashkiake (VIDEO)

Aksioni për lirimin e hapësirave publike të zëna padrejtësisht ka degjeneruar në dhunë mes policisë bashkiake dhe tregtarëve në zonën e “Medresesë”. Në disa video të publikuara nga “Jetaoshqef.al” duken pamjet ku policia bashkiake është duke u konfliktuar me tregtarët. Siç raportojnë qytetarët, policia ka shkuar për të marrë mallin që ishte ekspozuar në rrugë dhe si pasojë, tregtarët kanë reaguar ashpër, janë ... Read More »

Sarandë, punonjësja e policisë i jep fund jetës me pistoletën e shërbimit

Një punonjëse policie me gradën inspektore ka vrarë veten pasditen e kësaj të premteje në qytetin e Sarandës. Lajmin e konfirmon policia lokale përmes një njoftimi për shtyp, ku thuhet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20, në banesën e oficeres, në lagjen numër 3 të qytetit jugor, transmeton TCH. Sipas njoftimit, nga hetimet paraprake ka rezultuar se inspektorja Jeroldina ... Read More »

Arrestohet autori i aksidentit në Milot

Pas ngjarjes së djeshme ku humbi jetën Nikoll Frangu, policia ka bërë të mundur arrestimin autorit 25 vjecar.   I arrestuari Gjin Beqirir akuzohet për veprën penale të “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”. Ndërkohë tashmë materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Lezhës.   MF/tvbulqiza.al Read More »

Bulqizë, një tjetër rast i prerjes së pyjeve

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e prerjes së paligjshme të pyjeve, efektivët e policisë kanë goditur një tjetër rast. Konkretisht në afërsi të fabrikës së përpunimit të zhavorrit është ndaluar shtetasi P.L, 32 vjec, banues në Fushë-Bulqizë. Nga policia është sekuestruar 8 m3 lëndë drusore “AH”, së bashku me kamionin tip “IFA”, me targë BZ 1591 A, ... Read More »