Te fundit

Tag Archives: Presidenti i Republikes

VIDEO/ Presidenti Nishani nga Vatikani: Shqiptarët po i japin botës një shenjtore, është krenari

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani deklaroi gjatë pjesëmarrjes në koncertin për Nënë Terezën në Vatikan, se shenjtërimi i saj është një moment historik dhe një trashëgimi historike për kombin shqiptar. Ai deklaroi se shqiptarët, po i japin botës një shenjtore që ka dimensionin e nënës. “Jemi dëshmitar i një momenti historik, i cili reflekton një rrugëtim të vërtetë, por mbi ... Read More »