Te fundit

Tag Archives: prostitucion

Shqiptarët në Itali, drogë dhe prostitucion përmes aplikacionit në celular

Aplikacioni i instaluar në smartphone ka mjaftuar për kontrrollin e aktivitetit ilegal të të prostitucionit dhe drogës për 10 shqiptarët. Sipas policisë së Torinos shtetasit shqiptarë akuzohen edhe për dhënie parash me fajde e gjobëvënie. Falë një hetimi disamujor, karabinierët e lokalitetit Torino Oltre Dora kanë zbuluar 4 mijë bimët narkotike, të cilat kapin vlerën e disa miliona eurove. Parcelat ... Read More »

Propozimi në Dhomën e Tregtisë: “Të legalizojmë prostitucionin dhe hashashin”

Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Nikolin Jaka ka propozuar se modeli i Amsterdamit mund të jetë i vlefshëmedhe për Shqipërinë, në rritjen e të ardhurave nga taksat. “Pse të mos zbatojmë edhe ne formulën e Holandës Italisë apo Greqisë për lejimin e kanabisit për nevoja farmaceutike apo sic e lejojnë ligjet europiane. Pse jo të mos kalojmë edhe ... Read More »

Arrestohen 4 persona nga policia e Tiranës për shfytëzim prostitucioni

Pas operacionit policor mbrëmjen e djeshme janë ndaluar në flagrancë 2 kamarieret që shfrytëzoheshin për prostitucion, si edhe tutorët e tyre. Në prangat e policisë kanë rënë: A.SH, 61 vjeç, banuese në Tiranë; S.H 31 vjeç, banues në Tranë; A.H, 24 vjeçe, banuese në Elbasan, dhe A.SH banuese në Tiranë. Sipas raportit policor arrestimi është kryer pas një hetimi 3 ... Read More »