Te fundit

Tag Archives: Rama-Meta

Tjetër përplasje mes Ramës e Metës për 7 ligjet

Diskutimi dhe miratimi i 7 ligjeve që nevojiten për t’i bërë funksionale ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi, duket se do të sjellë sërish përplasje mes dy krerëve të mazhorancës. Edi Rama lëshoi dje një sfidë “pë rata që u dorëzuan përballë presioit të jashtëzakonshëm popullor e ndërkombëtar”. Ata, që u dorëzuan, siç thotë Rama, janë në fakt ata që ... Read More »