Te fundit

Tag Archives: Rama

Vjedhja e votave në Dibër, Rama i shmanget përgjegjësisë: Po banalizoni gazetarinë, s’kam ç’të them

Kryeministri Edi Rama ka habitur me përgjigjen e tij kur gazetari Blendi Fevziu i publikoi pamjet e vjedhjes së votave në Dibër, ku PS kishte shpërndarë para për të blerë votat. I ftuar në emisionin “Opinion”, Kryeministri iu shmang pyetjes duke akuzuar madje se po banalizohet gazetaria. Kreu i qeverisë shtoi se pamjet e denoncuar nga emisioni “Stop” dhe “Fiks ... Read More »

Rama miting falenderues në Dibër

Partia Socialiste dhe Kryeministri Edi Rama kanë mbajtur sot në Dibër, mitingun e fitores së kandidatit të majtë Muharem Rama për postin e kryebashkiakut. Rama ka garantuar dibranët se do t’ua ndërtojë Rrugën e Dibranit duke sjellë si provë faktin se edhe dje ishte takuar me ambasadoren kineze: “Nuk e di nëse më besoni apo jo, por ambasadoren kineze për ... Read More »

Rama: Në tetor do të rishikojmë qëndrimet tona në koalicion

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, shpreh rezerva për mënyrën se si u hartua dhe u debatua Reforma në Drejtësi, për mungesën e transparencës, por dhe konceptimin e reformës si sfidë personale dhe si mjet kërcënimi për kundërshtarin politik. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Rama shprehet se miratimi i reformës përbën çeljen e një epoke të re për ... Read More »