Te fundit

Tag Archives: reforma ne gjyqesor

Reforma në gjyqësor, ja kush e kundërshtoi Bashën në grup!

Vendimi i Lulzim Bashës dhe Sali Berishës për të mos pranuar formulën e kompromisit të propozuar nga Nuland nuk ka kaluar pa debate. Sipas Lapsi.al, disa nga deputetët demokratë kanë kundërshtuar qëndrimin që refuzon rolin e ndërkombëtarëve në këtë proces duke pretenduar se ai duhet të jetë thjesht vëzhgues, duke e argumentuar këtë me sugjerimet e Komisionit të Venecias. Kundër ... Read More »