Te fundit

Tag Archives: Rio

Përplasjet në ekipin shqiptar

Dje është hapur zyrtarisht gara e lojrave olimpike ndërkohë që në ekipin shqiptar të peshëngritjes vazhdojnë diskutimet. Peshëngritësi Briken Calja deklaron tërheqjen nga gara, nëse presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani nuk i kërkon falje dhe të mbajë përgjegjësi për çfarë ka bërë publike. Vazhdon ende pritja për testin antidoping që pritet të dalë zyrtarisht pas 10 ditësh. ... Read More »

Shqiptarja në Rio

Pas sakndalit me dopingun dhe eliminimit të peshëngritësve rus, një “surprizë” vjen për peshëngritësen shqiptare Veli. Federata Botërore e Peshëngritjes ka sjellë një ftesë urgjente mbrëmjen e djeshme tek Federata Shqiptare e Peshëngritjes dhe Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, me emrin e sportistes Evagjelia Veli. Kanë qenë 8 sportistë të shtangës ruse të përjashtuar që janë zëvendësuar nga federata botërore me ... Read More »