Te fundit

Tag Archives: Rruga e kombit

Pagesa për Rrugën e kombit, PD: do ta anulojmë, shkelën kriteret e tenderit

Partia Demokratike ka denoncuar edhe sot tenderin për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit. Në një deklaratë nga selia blu, zëdhënësja Ina Zhupa u shpreh se vazhdon të thellohet skandali i taksës 10 euro për këtë rrugë. Gjatë fjalës së saj, Zhupa theksoi faktin se qeverisja e PD-së do ta anullojë këtë tender abuziv, ndërsa mbështet deklarata e biznesit ... Read More »

Bashkia e Kukësit, kundër taksës së Rrugës së Kombit për banorët e zonës

Në Kukës, kundër tarifës për automjetet që do të kalojnë në Rrugën e Kombit ka dalë edhe Këshilli Bashkiak i Kukësit i cili me një qëndrim të përbashkët të të gjithë anëtarëve të këshillit ka hartuar edhe një deklaratë. Përmes saj, Këshilli Bashkiak Kukës i kërkon kryeministit dhe Ministrisë së Transporteve që të përjashtojnë nga këto tarifa të gjithë përdoruesit ... Read More »

Aksident në Milot. Humb jetën 70 vjecarja G.F

Dy automjete janë përplasur mëngjesin e sotëm në hyrje të Rrugës së kombit, ku një person ka gjetur vdekjen e 5 të tjerë janë plagosur. Në aksident janë përfshirë mjetet tip Nissan me targa shqiptare AA316IV dhe mjeti tip Opel targa të Kosovës, 07-689-AN. Policia pas mbërritjes në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për zbardhjen e saj. Nga dyshimet ... Read More »

PD: Do ta anulojmë koncesionin e Rrugës së Kombit

“Koncesioni i  Rrugës së Kombit do të anulohet sapo Partia Demokratike të vijë në pushtet”. Këtë theksoi gjatë një deklarate për median nga selia blu, deputetja demokrate Jorida Tabaku. Sipas saj, “Edi Rama ka vendosur një taksë të re e të rëndë mbi shqiptarët, duke u marrë 10 euro për çdo udhëtim në Rrugën e Kombit”. “10 euro, para që ... Read More »