Te fundit

Tag Archives: Rusia

Rusia nis manovrat ushtarake në kufi me Ukrainën dhe Kaukazin

Rusia nisi sot manovra ushtarake në një zonë kufitare me Ukrainën, gadishulli i aneksuar i Krimesë dhe në Kaukazin e Veriut, më pak se dy javë nga organizimi i manovrave të gjera në të njëjtin format. “Këto manovra pritet të zgjasin deri të shtunën, me qëllim testin për përgatitjen e luftimeve me pjesëmarrjen e 12.500 ushtarëve të pozicionuar në disktriktin ... Read More »