Te fundit

Tag Archives: shi

Nga nesër “fillon” dimri në Bulqizë, ja temperaturat

Që nga e hëna temperaturat në Bulqizë, pritet të ftohen. Ndërsa shi, mjegull e edhe ngrica do ta shoqërojnë vendin që nga e hëna. “Javën e parë të tetorit, masa të ftohta ajrore polare nga veriu i kontinentit do të fillojnë të depërtojnë mbi rajon që do të sjellin një paralajmërim të motit dimëror, me reshje shiu dhe rënie të ... Read More »

“Përmbytet” kryeqyteti

Një stuhi e fortë ka përfshirë sot Tiranën ku si pasojë kanë mbetur të bllokuara disa rrugë. Disa nga rrugët kryesore u bënë pothuajse të pakalueshme, ndërsa niveli i lumit Lanë në zonën pranë Pallatit me Shigjeta arriti në nivelin e rrugës. Në disa zona ka patur edhe rrëzim të pemëve dhe shtyllave të ndriçimit për shkak të stuhisë, e ... Read More »