Te fundit

Tag Archives: Shkup

Shkup, avioni humbet nga radari

Avioni privat është zhdukur nga radarët e Kullës së Kontrollit Ajror të Aeroportit të Shkupit rreth orës 17:53 të kësaj të marte dhe është gjetur në afërsi të fshatit Vetersko të Velesit. Rrëzimin e avionit e kanë konfirmuar edhe banorë të fshatit, që kanë dëgjuar një zë të fuqishëm, ndaj dhe dyshojnë se ka pasur edhe shpërthim, por pa përcaktuar ... Read More »

Foto nga përmbytja në Shkup, 25 viktima

Në Maqedoni deri në orën 19:00 numri i viktimave nga përmbytjet arriti 25 prej të cilëve 21 janë identifikuar. Trupat pa jetë u janë dorëzuar familjeve. Numri i të lënduarve arrin deri më 70 persona, një pjesë e të cilëve është hospitalizuar nëpër spitalet e Shkupit, shkruan Lapsi.al Reshjet e dendura të shiut të shoqëruara nga stuhi dhe erëra të ... Read More »