Te fundit

Tag Archives: Shupenze

“Vjeshtë 2016”, sekuestrohen 10 kg kanabis në Shupenzë/ Foto

Policia e Dibrës ka finalizuar ditën e djeshme operacionin e koduar “Vjeshtë 2016”, ku u sekuestruan rreth 10.3 kg Kanabis Sativa, në formën e boçes. Sipas policisë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike, gjatë orëve të mbasdites të ditës së djeshme, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, se disa persona ... Read More »

Shupenzë, sekuestrohen 10 kg Cannabis Sattiva

Seksioni për narkotikët në Policinë e Dibrës ka gjetur 10 kg e 3 gr. lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, në mjetet tip “Peugeot” “Volksëagen” dhe “Volksëagen”. Sipas Policisë së Shtetit  në këtë aksion u arrestuan shtetasit: Shefki Totraku, Bledar Gjoka, Xhevahir Rexhepi, Ridvan Likaj dhe Ervis Karaj, vjeç 40, 43, 48, 29 e 27, banues në Tiranë, Kurbin, e ... Read More »

Shupenzë, dermatoza nodulare ka prekur pothuaj gjithë zonën (VIDEO)

Dermatoza nodulare ka vënë në alarm fermerët në Njësinë Administrative Shupenzë, në bashkinë Bulqizë. Deri më tani në 3 fshatra të kësaj njësie administrative, si Boçevë, Vlashe dhe Kovashicë, sëmundja është shfaqur dukshëm, duke vënë në alarm fermerët privatë, të cilët në një situatë të tillë ndjehen të pambrojtur. Kështu në fshatin Boçevë në dy raste si pasojë e kësaj ... Read More »

Bllacë, policia gjen dhe asgjëson lëndë narkotike

Policia e Bulqizës ka gjetur ditën e djeshme në fshatin Bllacë 575 bimë të dyshuara si Cannabis Sattiva. Bimët e gjetura janë asgjësuar nga policia sipas deklaratës së saj. Ditën e sotme policia e Bulqizës ka konfiskuar 575 rrënjë Cannabis Sattiva, në fshatin Shupenzë. Ndërkohë për lëndën narkotike në fshatin Bllacë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. /tvbulqiza.al Read More »