Te fundit

Tag Archives: Tirane

Vdekja e Arditit në Sharrë, Prokuroria nis hetimet ndaj Erion Veliajt

Prokuroria e Tiranës, regjistroi kallëzimin penal të Partisë Demokratike ndaj kryetarit të Bashkisë së kryeqytetit, Erion Veliaj në lidhje me menaxhimin e landfillit të Sharrës. Ky fakt konfirmohet nga burimet zyrtare pranë njësisë task-forcë pranë organit të akuzës në kryeqytet. Sipas këtyre burimeve, pas kallëzimit të selisë blu, prokuroria ka regjistruar kallëzimin për akuzën e “Shpërdorim të detyrës” në bashkëpunim. ... Read More »

Muxhahedinët në Shqipëri

155 muxhahedinë kanë mbërritur muajin gusht në Shqipëri. Lajmi njoftohet nga “Fars Neës Agency”, një media online në Iran, sipas së cilës, ata janë strehuar në vendin tonë sipas marrëveshjes me Amerikën. Grupi i muxhahedinëve erdhi në Shqipëri me një avion privat amerikan dhe ata janë strehuar nëpër banesa private. Lajmi konfirmohet edhe nga burime pranë Ministrisë së Brendshme, të ... Read More »

“Përmbytet” kryeqyteti

Një stuhi e fortë ka përfshirë sot Tiranën ku si pasojë kanë mbetur të bllokuara disa rrugë. Disa nga rrugët kryesore u bënë pothuajse të pakalueshme, ndërsa niveli i lumit Lanë në zonën pranë Pallatit me Shigjeta arriti në nivelin e rrugës. Në disa zona ka patur edhe rrëzim të pemëve dhe shtyllave të ndriçimit për shkak të stuhisë, e ... Read More »

Ndërtimi i pallateve te diga e liqenit artificial, kompania fiton gjyqin në Gjykatën Administrative të Apelit

Kompania e ndërtimit “Gener 2” sh.p.k e cila po ndërton kompleksin e pallateve te diga e liqenit artificial, ka fituar gjyqin në Gjykatën Administrative të Apelit. Treshja gjykuese e kryesuar nga gjyqtarja Enkelejda Softa, kanë vendosur të lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë administrative, që i jep të drejtë  kompanisë së ndërtimit për të vazhduar punimet. ... Read More »