Te fundit

Tag Archives: trena

Itali, përplasen tragjikisht dy trena

Bilanci është ende provizor me 20 të vdekur dhe 35 të plagosur, 18 prej të cilëve në gjendje të rëndë, ndërkohë që vazhdojnë kërkimet. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:30 të sotme gjatë orarit të pikut të lëvizjeve përmes transportit hekurudhor. Mes viktimave të moshave të ndryshme ka studentë dhe fëmijë, por edhe të moshuar që udhëtonin mes Coratos dhe ... Read More »