Te fundit

Tag Archives: Truqi

Turqi, ushtarët e arrestuar të zhveshur dhe të torturuar

Një video u publikua gjatë ditës së sotme dhe tregon gjendjen që ndodhen të burgosurit e grushtit të shtetit në Turqi. Ushtarakët shihen të rrahur dhe të gjakosur, raporton Lapsi.al Ata janë zhveshur duke qendruar vetëm me mbathje. Amnisty International i ka bërë thirrje Erdoganit të respektojë të drejtat e njeriut, por ai duket se nuk do të ndalet. GE/ ... Read More »

Grushti i shtetit në Turqi, ushtria: Pushtetin e kemi ne

  Në Turqi është duke u zhvilluar një “grusht shteti”. Sipas raportimeve është një tentativë ilegale për të marrë pushtetin nga një grup brenda ushtrisë. Lajmi u zyrtarizua nga kryeministri Binali Yildirim rreth orës 22:00 me orën shqiptare. Kryeministri turk konfirmoi se vendi është duke u përballur me një grusht shteti. Aktualisht në Ankara janë duke u dëgjuar të shtëna ... Read More »

Grusht shteti në Turqi, merret peng shefi i ushtrisë. Erdogan në vend të sigurt

Në Turqi raportohet se po zhvillohet një grusht shteti dhe për të cilin flitet për marrjen për marrjen peng nga një grup ushtarësh të Sheshit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë. Për sa i përket presidentit Erdogan, burime qeveritare thanë se ai është dërguar në një vend të sigurt. Pak minuta më parë një zëdhënës i ushtrisë tha se “pushteti ... Read More »