Te fundit

Tag Archives: Tsipras

Erdogan telefonon Tsipras për helikopterin që u ul në Greqi

Pas uljes në aeroportin e Alexandroupolit të helikopterit ushtarak turk me 8 puçistë në bord, ka patur një bisedë telefonike mes Presidentit të Turqisë Rexhep Erdogan dhe Kryeministrit të Greqisë Alexis Tsipras. Sipas medieve greke që citojnë burime nga Qeveria, telefonata është iniciuar nga Presidenti Erdogan, i cili i shprehu falenderimet Kryeministrit Tsipras për qëndrimin e mbajtur të Qeverisë Greke ... Read More »