Te fundit

Tag Archives: ushtarak

Turqi, ushtarët e arrestuar të zhveshur dhe të torturuar

Një video u publikua gjatë ditës së sotme dhe tregon gjendjen që ndodhen të burgosurit e grushtit të shtetit në Turqi. Ushtarakët shihen të rrahur dhe të gjakosur, raporton Lapsi.al Ata janë zhveshur duke qendruar vetëm me mbathje. Amnisty International i ka bërë thirrje Erdoganit të respektojë të drejtat e njeriut, por ai duket se nuk do të ndalet. GE/ ... Read More »