Te fundit

Tag Archives: Vjedhje

Arrestohen tre persona për vjedhjen e kancelarisë në Bulqizë

Blutë e Bulqizës kanë vënë në pranga ditën e sotme tre persona të dyshuar si autor të vjedhjes së një kancelarie në qendër të qytetit. Sipas Policisë së Shtetit, mësohet se personat e ndaluar janë E.D, E.Xh dhe K.V, vjeç 17, 14 e 15, banues në Bulqizë. Sipas policisë, dyshohet se këta shtetas janë autorët në vjedhjen e kancelarisë së ... Read More »

Tiranë, 19 milionë lekë të grabitur në bankën e nivelit të dytë

Grabitja e bankës së nivelit të dytë në Tiranë nuk ka mbetur në tentativë. Përkundrazi, grabitësit kanë arritur të largohen me një shumë të mëdha parash. Pas disa orë hetimesh, agjentët e policisë kanë konstatuar se autorët, ende të paidentifikuar, janë larguar me të paktën 19 milionë lekë të reja, transmeton TCH. Mëngjesin e kësaj të hëne, filiali i bankës ... Read More »

Vlorë, dy persona të armatosur grabisin bankën

Dy persona të armatosur dhe me maska kanë grabitur këtë të hënë selinë e një banke në qendër të qytetit të Vlorës. Tek Sheshi i Flamurit, dy personat pasi janë futur në ambjentet e bankës, kanë neutralizuar dy rojet private duke i kërcënuar me armë dhe kanë mundur të marrin paratë nga dy sportele. Pasi kanë bërë grabitjen, autorët kanë ... Read More »

10 ditë pas grabitjes, PD pyet Ramën: Pse s’ke thënë asnjë fjalë?

Partia Demokratike ka folur sërish sot për grabitjen e parave në Rinas, duke denoncuar heshtjen e kryeministrit Rama për këtë ngjarje dhe moskapjen e autorëve. Më poshtë deklarata e kreut të Departamentit të Rendit dhe Sigurisë, Enkelejd Alibeaj “Prej 10 ditësh, goditja më e rëndë e sigurisë kombëtare, pushtimi me armë e me maska i aeroportit të vetëm ndërkombëtar, është ... Read More »