Te fundit

Tag Archives: Vlore

Plasi Hashashi

Ditën e sotme është njoftuar ndalimi i gomones e cila po transportonte 1 ton hashash nga Mifoli drejt Brindizit. Sipas raportimeve të policisë së Vlorës mjetii është identifikuar në orët e para të mëngjesit në lumin e Vjosës. Pas thirrjeve të policisë mjeti lundrues ka rritur shpejtësinë drejt daljes në det duke detyruar efektivët të hapin zjarr drejt 3 personave ... Read More »

Atentat me armë në Vlorë, dy të vdekur dhe një i plagosur

Janë identifikuar viktimat që u vranë në atentatin që ndodhi në lagjen “Partizani” në Vlorë, ku mbetën dy të vdekur dhe një i plagosur. Njëri nga viktimat është Ilir Deromemaj pronar i Eurolloto, pikës së basteve ku ka ndodhur ngjarja. Burime nga Policia e Vlorës thonë për SYRI.net se Ilir Deromemaj është person me precedent, pasi në vitin 1998 ka ... Read More »

4-vjeçari në Vlorë bie nga kati 4 i pallatit

Një i mitur ka rënë nga kati 4 i një pallati në qytetin e Vlorës. Sipas “News 24”, incidenti ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 19:00, në lagjen “Isa Boletini”. 4-vjeçai me iniciale J. I. ka rënë në tokë nga kati 4 i pallatit dhe është dërguar në Spitalin Rajonal të Vlorës, por për shkak të gjendjes së tij ... Read More »