Te fundit

Tag Archives: Zerqan

FOTO – REPORTAZH/ NJË COPËZ HISTORIE NGA ZERQANI

Nga Sami CURRI – Ishull.com Rrugëtimi jonë për në Zerqan, njësi administrative e bashkisë Bulqizë nis rreth orës 13:00, ku pas disa ndalesave gjatë rrugës, bashkë me ekipin e një stacioni tv lokal mbërrijmë në shtëpinë e Naim Shehut. Zerqani është një fshat me histori, që nga dokumentat e kohës rezultonte se ishte nënprefekturë, përpara se të ndërtohej qyteti i ... Read More »

Zerqan, vidhet bateria e gjeneratorit

Mbrëmjen e djeshme është njoftuar vjedhja e një baterie gjeneratori dhe 200 litra naftë në kabinën e një depozite në vendin e quajtur “Mali i Bardhë”. Kallëzimi është bërë nga mirëmbajtësi  i këtij objekti, i cili ka njoftuar policinë. Vijojnë ende kërkimet për kapjen e autorit, i cili mësohet se ka shkelur neni 134 të Kodit Penal. MF/tvbulqiza.al Read More »

Gjenden dhe asgjësohen 500 bimë kanabis në Bulqizë

Policia e Bulqizës ka zbuluar dhe asgjësuar me anë të zjarrit 4 parcela me rreth 500 rrënjë kanabis sativa. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave në malin e Tërnovës, të njësisë administrative Zerqan. Agjentët po punojnë tani për identifikimin e kultivuesve të bimëve narkotike, shtojnë burimet për Top-Channel. GE/ tvbulqiza.al Read More »