Te fundit

Tag Archives: zgjedhje ne Diber

Mesazhi i Shehut për popullin e Dibrës

Kandidati demokrat, Sherefedin Shehu pas humbjes në zgjedhjet e zhvilluara ditën e dielë të 11 shtatorit, u ka drejtuar një mesazh të gjithë dibranëve pa përjashtim, ata që e votuan dhe ata që i thanë jo. Ja mesazhi i Shehut për dibranët: Dua t’ju shpreh sot mirënjohjen time të thellë, për mbështetjen, besimin  dhe optimizmin që më përcollët gjatë gjithë ... Read More »

Post-Dibra! Roland Keta: Sekretari organizativ i PD-së është arrogant! Duhet të shkarkohet!

Humbja e thellë e zgjedhjeve në Bashkinë Dibër është bërë shkak për një debat të fortë në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, që u zhvillua ditën e sotme. Lapsi.al zbardh këtë debat, ku kanë spikatur disa nga zërat më kritikë të Bashës në PD si Majlinda Bregu, Eduard Selami e Astrit Patozi.  Selami kë kërkuar mbledhjen Aldo Bumçi:  Të ... Read More »

Rezultatet paraprake: Muharrem Rama me 1556 vota në avantazh ndaj Sherefedin Shehut

Ka përfunduar faza e parë e numërimit të votave në bashkinë e Dibrës në orën 4:46 të mëngjesit të sotëm. Nga 44 kutitë e para të numëruara, ka rezultuar se socialisti Muharem Rama ka marrë 7373 vota kundrej demokratit Sherefedin Shehu me 5817 vota. Paraprakisht, Rama kryeson me 1556 vota nga votat në fshatrat Luzni, Selishtë, Maqellarë, Melan. Rinumërimi pritet ... Read More »

Dibër, 17 persona kapen duke fotografuar votën

Partia Demokratike ka denoncuar 17 raste të fotografimit të votës në qëndrat e votimit në Dibër dhe ka deklaruar se të gjitha rastet do të procedohen penalisht. Sipas PD, këto janë pasojat e blerjes së votës nga shefi i komisariatit të Dibrës, Bert Aga, që është akuzuar edhe më herët blerje votash me para. Read More »

Shehu: Bashkia të ndërmjetësoj që fermerët të gjejnë treg

Kandidati për kryetar bashkie të Dibrës, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të fshatrave  Poçest,  Bellovë, Rapdisht dhe Tomin. Shehu u tha banorëve se me të kryebashkiak, bashkia do tu kthehet qytetarëve dhe administrata e bashkisë do të jetë në shërbim të tyre. Sot, punonjësit e bashkisë vetëm marrin rrogën dhe ... Read More »

200 socialistë i bashkohen PD-së në Dibër, reagon shtabi i PS: Asnjë nuk ka ikur nga ne

Shtabi elektoral i kandidatit të koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, Muharem Rama ka reaguar duke përgënjeshtruar lajmin e Partisë Demokratike që fliste për largimin e 200 anëtarëve nga strukturat e Partisë Socialiste. “Asnjë anëtar i Partisë Socialiste nuk është larguar në drejtim të Partisë Demokratike dhe e gjitha është një shfaqje e shëmtuar me njerëz të importuar nga jashtë Dibrës, ... Read More »