Te fundit

Tag Archives: Zgjedhjet

Kandidati socialist i Dibrës, deklaratë për akuzat e drogës

Kandidatit i PS për Bashkinë e Dibrës Muharem Rama deklaron se nuk ka qenë kurrë në Zvicër dhe nuk ka mbajtur pasaportë falso. Ai ka reaguar pas një postimi në rrjetet sociale të ish-kryeministrti Berisha ku akuzohej se kishte probleme me drejtësinë në Zvicër si dhe ka ndryshuar emrin. “Kurrë në jetën time nuk kam qenë në Zvicër. Kurrë nuk ... Read More »

Zgjedhjet në Dibër, emri nga PD mund të jetë grua

Partitë demokristiane janë bashkuar për të fituar me çdo kusht, bashkinë e Dibrës, mbetur pa kryetar pas shkarkimit të ish-kreut të saj Shukri Xhelili dhe surpriza e tyre pritet të jetë një zonjë si kandidate. Me anë të një deklarate sot, Partia Demokristiane e Shqipërisë, Partia Kristiandemokrate dhe Lidhja Demokristiane, kanë rënë dakort, që në zgjedhjet per kryetar bashkie në ... Read More »