Te fundit

Tag Archives: zjarr

Zjarr në Fushë-Krujë

Një punishte druri është përfshirë nga flakë të mëdha gjatë ditës sotme në Fushë-Krujë. 5 zjarrfikëse mësohet të kenë mbërritur në vendin e ngjarjes duke vënë nën kontroll flakët e zjarri. Nga raportimet e autoriteteve nuk ka persona të lënduar, por zjarri ka shkaktuar dëme të mëdha materiale Shkaqet e incidentit janë ende të paqarta.   Read More »

Digjen pishat në Mirditë, autori dyshohet një 12 vjeçar

  Ditën e djeshme Policia e Kurbinit ka referuar në Prokurorinë e Lezhës materialet për shtetasin e mitur M.L, banues në Reps, pasi, dyshohet se i ka vënë zjarrin një sipërfaqe prej 3000 m2 me pisha. Ngjarja ku dyshohet si autor 12 vjeçari ka ndodhur në fshatin Kullaxhi dhe pishat e djegura mendohet se kapnin vlerën 150.000 lekë. Aktualisht sipas ... Read More »

Zjarr në Francë

Raporti deri tani përfshin 13 të vdekur dhe 6 të plagosur nga zjarri në një lokal në Rouen. Sipas policisë shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërkohë vazhdojnë ende hetimet. Sipas dëshmitarëve pjesa më e madhe e viktimave kanë qenë dukë festuar ditëlindjen e një mikut të tyre, si edhe raportojnë se kanë dëgjuar një shpërthim gjatë mbrëmjes. MF/tvbulqiza.al Read More »