Te fundit

Tiranë, një vajzë godet me grushta një burrë për t’i marrë makinën

Woman_arrested_300

Një 28-vjeçare nga Tirana, Blerina Shpata, ka goditur me grushta një burrë me iniciale M.A. për t’i marrë çelësat e makinës.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme para Bankës së Shqipërisë dhe autores Blerina Shpata i ka ardhur në ndihmë 25-vjeçari Indrit F., fill pasi viktima i është kundërpërgjigjur me grushta.

Policia i ka vënë menjëherë prangat vajzës dhe ka nisur hetimin ndaj bashkëpunëtorit të saj sepse, siç njoftoi, “në bashkëpunim me njëri tjetrin, me vetëgjyqësi, kanë goditur me grusht, duke  i marrë çelsat e mjetit tip “Mercedes Benz”, shtetasit M. A. “

Mbi ta rëndojnë akuzat e parashikuar nga Nenet 25, 277, 89 e 134 të Kodit Penal.

GE/tvbulqiza.al