Te fundit

Turqi, ushtarët e arrestuar të zhveshur dhe të torturuar

erdogan-10-300x200

Një video u publikua gjatë ditës së sotme dhe tregon gjendjen që ndodhen të burgosurit e grushtit të shtetit në Turqi.

Ushtarakët shihen të rrahur dhe të gjakosur, raporton Lapsi.al

Ata janë zhveshur duke qendruar vetëm me mbathje.

Amnisty International i ka bërë thirrje Erdoganit të respektojë të drejtat e njeriut, por ai duket se nuk do të ndalet.

GE/ tvbulqiza.al