Te fundit

Vetëvritet aksidentalisht duke iu larguar policisë

1471704608shqip40 vjeçari nga Evropa lindore po ndiqej nga policia  pasi dyshohej se ishte pjesë e një grupi kriminal ndërkombëtar në vjedhjen e makinave, teksa është rrëzuar dhe ka qëlluar drejt vetes.

Policia e Breshias ka qenë prej kohësh në ndjkeje të objektivit i cili lëviste me makina luksoze të vjedhura. Sipas raportit të policisë personi po udhëtonte në bordin e një “Audi A8” të vjedhur pak ditë më parë në lokalitetin Kazalmaxhore, në Kremona pas mbërritjes në Peskiera të Milanos, ka zbritur për të hipur në një tjetër “Audi A6”, edhe kjo e vjedhur në Karavaxho të Bergamos.

MF/tvbulqiza.al