Te fundit

Vrasja për kanabisin, kapen ekzekutorët e Aleksandër Bardhit në Sarandë

14470882_10207649581219682_1442597864_n

Një 16 vjeçar me inicialet Gj.A, dhe një 25 vjeçar i quajtur Fernando Deda u arrestuan për vrasjen e Aleksandër Bardhit. Dyshohet se vrasja ndodhi për shkak të një sasie droge që viktima i gjeti dy autorëve. Vrasësit e dyshuar vijnë nga familje me origjinë nga Mirdita dhe që prej vitesh janë vendosur në fshatin Shëndelli, shkruan Lapsi.al

14445822_10207649581099679_771285535_n

Fernand Deda njihet edhe me emrin Florin. Ai rezulton person me precedent penal pasi ka qenë i arrestuar në vitin 2011 për trafik mjetesh motorrike. Dyshohet se të rinjtë kanë qëlluar për ta trembur viktimën, por plumbat i kanë marrë jetën Aleksandër Bardhit. Në shtëpinë e të arrestuarve u gjetën një automatik-model 56, një krëhër me 30 fishekë të kalibrit 7.62 mm, dhe 26 fishekë të tjerë të të njëjtit kalibër.

/tvbulqiza.al

med