Te fundit

Vritet kreu i Shtetit Islamik

1471060688kreuKreu i ISIS në Afganistan e Pakistan dyshohet të jetë vrarë pas një sulmi me dron nga SHBA muajin e kaluar.

Fillimisht është mohuar vrasja e tij, por nga raportimi i një zyrtari të mbrojtjes në SHBA është ka deklaruar për BBC se Saeed është vrarë në sulmin ajror me dron të kryer më 26 korrik.

Sulmi me dron është ndërmarrë 3 ditë pasi ISIS mori përgjegjësinë e një sulmi në Afghanistan ku humbën jetën 80 persona dhe mbetën 230 persona të plagosur.

MF/tvbulqiza.al