Te fundit

Zbulohet kanabis në fshatin Shpukth të Bulqizës

bulqize7.31

Efektivët e policisë së Bulqizës kanë gjetur dhe asgjësuar 1250 bimë narkotike kanabis sativa, në fshatin Shpukth.

Droga u gjet e mbjellur në një parcelë, në vendin e quajtur “Ara e Bicës”.

Nga kqyrja e bërë nga grupi hetimor rezultoi se në  këtë parcelë  ishin të kultivuara 1250  bimë narkotike kanabis sativa.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprime të mëtejshme.

GE/ tvbulqiza.al