Te fundit

Zerqan, vidhet bateria e gjeneratorit

th (1)Mbrëmjen e djeshme është njoftuar vjedhja e një baterie gjeneratori dhe 200 litra naftë në kabinën e një depozite në vendin e quajtur “Mali i Bardhë”.

Kallëzimi është bërë nga mirëmbajtësi  i këtij objekti, i cili ka njoftuar policinë.

Vijojnë ende kërkimet për kapjen e autorit, i cili mësohet se ka shkelur neni 134 të Kodit Penal.

MF/tvbulqiza.al