Te fundit

Zëvendësohet Mancini

thInteri ka gjetur zëvendësuesin që i përgjigjet emrit të Frank de Boer. Holandezi i Ajaksit pritet të firmos një kontratë 2-vjeçare me 2 milionë euro për sezonin e parë dhe 3 për ata pasardhës.

Kjo pagë mesatare i lë duart e lira drejtuesve që të presin me shpresë të madhe Diego Simeonen, nëse argjentinasi do të pranojë joshjen prej disa muajsh.

Holandezi Frank de Boer në Eredivise humbi një titull thuajse surreal në javën e fundit, por konsiderohet trajneri i duhur për të vendosur në shina Interin edhe lojtarët e klasit mungojnë dhe në prag të sezonit të ri përgatitjet nuk kanë qenë optimale.

 

MF/tvbulqiza.al