Te fundit

Aksident në Milot. Humb jetën 70 vjecarja G.F

1469861345lajamifotoDy automjete janë përplasur mëngjesin e sotëm në hyrje të Rrugës së kombit, ku një person ka gjetur vdekjen e 5 të tjerë janë plagosur.

Në aksident janë përfshirë mjetet tip Nissan me targa shqiptare AA316IV dhe mjeti tip Opel targa të Kosovës, 07-689-AN.

Policia pas mbërritjes në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për zbardhjen e saj. Nga dyshimet paraprake besohet se shkak i aksidentit ka qenë humbja e kontrollit të njërit prej dy mjeteve të përfshirë në përplasje.

MF/tvbulqiza.al