Te fundit

Berisha: “Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë ka qenë trafikant droge në Zvicër”

 

m-rama_1471356136-42876

Kandidati i majtë për postin e kryetarit të bashkisë Peshkopi, Muharrem Rama është person me precedent penal në Zvicër.

Është kjo akuza e bërë ndaj tij nga ish-Kryeministri Sali Berisha, i cili në një status në Facebook shkruan se Muharrem Rama ka qenë i implikuar në trafikun e drogës në Zvicër disa vite më parë.

Zgjedhjet në Peshkopi zhvillohen pas largimit të ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili, i cili u filmua në një skandal seksual.

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Qytetari dixhital informon:

Kandidati i Rames per Peshkopine, sivlla me Roshin, Bushin e kompani.
Sipas tij kandidati Rama eshte person me precedent penal. Ne Zvicer Rama ka patur probleme si trafikant droge. Ai ka levizur me pasaporte dhe emer falls.

Me kete rast i bej thirrje KQZ dhe prokurorise se shtetit te verifikoje ne kuadrin e ligjit te dekriminalizimit informacionin e qytetarit dixhital! sb

“Pershendetje nga Peshkopia X.Berisha….Ju lutem reagoni ëe me shpejt….Kandidati I majte I sapozyrtarizuar ka probleme me shtetin zvicerian…eshte person me precedent penal! Z. M. Rama ne shtetin zvicerian ka pasur probleme ne lidhje me trafikimin e lendeve narkotike…Behet fjale per para 5-6 vitesh….levizen me pasaporte me identitet fals”

/tvbulqiza.al