Te fundit

Bulqize-Gjendet trupi i pajete i nje 70 vjecari.

70 vjecari        Eshte gjetur i pajete trupi i nje 70 vjecari disa metra larg Ures se Çerenecit ne komunen Gjorice,Sipas policise lokale te Bulqizes bejne me dije se mengjesin e sotem nga kalimtaret e rastit eshte pikasur trupi i paje i nje 70 vjecari, te cilet kane njoftuar menjehere policine per kete ngjarje.Menjehere ne vendgjarje ka arritur policia ku dhe ka nisur hetimet. Policia ben me dije se viktima quhet Uke Markja babai i dy femijeve nga fshati Gjorice po i kesaj komune.Nderkohe policia ben me dije se viktima nuk ka shenja dhune ne trup,ku dhe dyshohet se 70 vjecari te kete rreshqitur nga nje lartesi gjate nates ku dhe ka humbur jeten,por gjithesesi nuk e perjashton edhe rastin e ndonje incidenti tjeter.Sipas policise,prej kohesh 70 vjecari shpesh here ishte larguar nga shtepia,gjithesesi i ngelet grupit hetimor per zbardhjen e plote te kesaj ngjarje.