Te fundit

Gega nderohet nga ministria e mbrojtjes

1469983066gegaNënkampionia e Evropës është nderuar me Medaljen e Mirënjohjes për kontributin e dhënë në shërbim të lartësimit të figurës së ushtarakut.

Ministrja Kodheli siguroi se mbështetja e institucionit që ajo drejton do të vazhdojë të jetë maksimale dhe e konsideroi Luizën si përfaqësuesen më të denjë të Shqipërisë dhe Forcave të Armatosura shqiptare.

Luiza Gega, e cila është dhe flamurmbajtësja shqiptare në “Rio 2016”, fitoi medaljen e argjendtë në 3000 m me pengesa në Evropianin që u zhvillua pak ditë më parë në Amsterdam.

MF/tvbulqiza.al