Te fundit

Goditja e grupit italo-shqiptar

guardia-finanza-219 persona, pjesë e një bande italo-shqiptare të trafikimit të lënëve narkotike, janë vënë në pranga nga policia italiane, në zonën e Leçes.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në banesat e të arrestuarve policia ka gjetur 14 kg heroinë, 1 kg kokainë, 136 kg kanabis si dhe 3 armë zjarri automatike.

10 nga 19 personat e arrestuar mësohet se janë shqiptarë, ndërsa një nga 9 shtetasit italianë të vënë në pranga është punonjës policie.

Ky i fundit mësohet se ka bashkëpunuar me anëtarët e grupit kriminal duke u dhënë informacione të ndryshme mbi lëvizjet e patrullave të Guardia di Finanza-s në këmbim të parave.

/tvbulqiza.al