Te fundit

Granit Xhaka “magjeps” trajnerin e ri

thEdhe pak duhet që të veshë fanellën e Arsenalit, por Xhaka ka ka treguar në miqësoren e zhvilluar me yjet e ligës amerikane të futbollit se i meriton paratë e shpenzuara nga “Topçinjtë” për blerjen e tij.

Në miqësoren e zhvilluar, sipas statistikave futbollisti pati një saktësi mbresëlënëse prej 94.1 përqind të pasimeve, një përqindje tepër e lartë duke patur parasysh faktin që bëhej fjalë për një takim miqësor.  

“Xhaka luajti mirë. Pasoi saktë dhe taktikisht e teknikisht u përshtat mirë me skuadrën. Si ndeshja e tij e parë, jam i inkurajuar nga kjo paraqitje”, deklaroi në fund të takimit, trajneri i Arsenalit, Arsen Venger.
Ai u transferua nga Borusia Munchengladbach drejt Londrës për 40 milionë euro.

MF/tvbulqiza.al